“SAYXUNOBOD ELITA URUGʻCHILIK XOʻJALIGI” masʼuliyati cheklangan jamiyati DIREKTORI LAVOZIMIGA TANLOV!
Vakansiya nomi: Direktor.
Manzil: Sirdaryo viloyati, Sayxunobod tumani, Baxmalsoy MFY To‘ra Sulaymon ko`chasi, 46-uy.
Oylik maoshi: Jamiyat shtatlar jadvaliga muvofiq.
Ish bandligi: Toʻliq bandlik.
Kimlar hujjat topshirishi mumkin: Ushbu eʼlon talablariga javob beruvchi Oʻzbekiston Respublikasi fuqorolari va chet el fuqarolari.
- oliy maʼlumotli boʻlishi;
- kamida 2-yil ish stajiga ega bo‘lishi
- korporativ boshqaruv tamoyillarini bilishi;
- qonunchilik, biznesni boshqaruv tizimidagi me’yoriy-huquqiy hujjatlar va halqaro talablarni bilishi
- Jamiyatning joriy faoliyatini o‘z vakolatlatlari doirasida boshqarish, uning samarali va barqaror ishlashini ta’minlash, jamiyatning barcha tarkibiy bo‘linmalari va uning xodimlarining ishini o‘zaro hamkorligini tashkil etish, ishlab chiqarish va ijtimoiy sohani rivojlantirish uchun zarur bo‘lgan, ammo jamiyatning biznes-reja parametrlaridan past bo‘lmagan miqdorda foyda olishni ta’minlash, jamiyatning biznes-rejalari va rivojlanish dasturlarini ishlab chiqishni boshqarish, ularning bajarilishini tashkil etish va nazorat qilishni bilishi hamda sudlanmagan bo‘lishi shart.
Shaxsiy sifatlari:
- direktor barcha jabhalarida yetakchilikni oʻzlashtirish qobiliyati;
- yuqori darajadagi strategik fikrlash;
- yetakchilik fazilatlari va tajribasining mavjudligi;
- ijobiy motivatsiya va ishontirish orqali oʻzgarishlarni amalga oshirish tajribasi;
- javobgarlik, tanqidiy fikrlash, tahlil qilish qobiliyati, stressga chidamlilik.
Taqdim qilinishi kerak boʻlgan xujjatlar:
- Ishtirokchining shaxsiy varaqasi(obyektivka);
- Maʼlumot toʻgʻrisidagi diplom va hujjat nusxalari;
- Fuqarolik pasportidan nusxa;
- Aloqa uchun malumot;
- Mehnat daftarchasidan nusxa;
- Fotosurat 3x4-4 dona
Agar mavjud boʻlsa, Ilmiy unvonlari, darajalarini tasdiqlovchi hujjat, chop etgan maqolalari, boshqa mutaxassislikka ega ekanligini tasdiqlovchi hujjatlar, malaka oshirganligi toʻgʻrisida hujjatlar, davlat mukofotlari mavjudligi toʻgʻrisida maʼlumotlari;
Yuqoridagi talablarga muvofiq tasdiqlovchi boshqa hujjatlar.
Talabgorlarni baholash tartibi: Talabgor tomonidan topshirilgan barcha hujjatlar ushbu lavozim talablariga mosligi oʻrganib chiqiladi.
Oʻrganish yakunlanganidan soʻng, 2 ish kuni ichida mazkur lavozim uchun nomzodlar roʻyxati shakillantirilib, agar 2 nafardan ortiq nomzolar boʻlgan taqdirda ularlar bilan suhbat oʻtkaziladi.
Hujjatlarni topshirish tartibi:
Taqdim etish shakli: Talabgorlar tomonidan eʼlonda belgilangan talablar doirasida oʻzi haqidagi barcha hujjat va maʼlumotlarni yopiq (maxsus) konvertlarda taqdim etiladi.
Manzil: Sirdaryo viloyati, Guliston shaxar, 3-mavze, Oʻzbekiston shox koʻchasi, 3-uy manzili boʻyicha yuborilishi lozim.

Vacancy title: Director.
Who may submit documents: Citizens of the Republic of Uzbekistan and foreign citizens who meet the requirements of this announcement.
Requirements:
- Higher education;
- At least 2 years of work experience;
- Knowledge of corporate governance principles;
- Knowledge of legislation, regulatory legal documents in the business management system, and international requirements;
- Ability to manage the company's current operations within the scope of their authority, ensure its efficient and stable operation, organize cooperation among all structural divisions and staff, ensure profit at a level necessary for industrial and social development but not lower than the company's business-plan parameters, manage the development of the company's business plans and development programs, and organize and control their implementation; must have no criminal record.
Personal qualities:
- Ability to demonstrate leadership in all aspects as director;
- High level of strategic thinking;
- Presence of leadership qualities and experience;
- Experience in implementing change through positive motivation and persuasion;
- Responsibility, critical thinking, analytical ability, and stress resilience.
Documents to be submitted:
- Applicant's personal record sheet (CV/"obyektivka");
- Copies of diploma and educational certificates;
- Copy of civil passport;
- Contact information;
- Copy of employment record book;
- 4 photographs (3x4 size).
If available: documents confirming academic titles/degrees, published articles, documents confirming other specialization qualifications, professional development certificates, information on state awards; other documents confirming compliance with the above requirements.
Candidate evaluation procedure: All documents submitted by the applicant will be reviewed for compliance with the requirements of this position. Within 2 working days after the review is completed, a list of candidates for this position will be formed, and if there are more than 2 candidates, interviews will be conducted with them.
Procedure for submitting documents:
Submission format: Applicants must submit all documents and information about themselves, in accordance with the requirements set out in the announcement, in sealed (special) envelopes.
Address: To be sent to: Sirdaryo region, Guliston city, 3rd microdistrict ("mavze"), Uzbekiston shoh street, house 3.