Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishi bo'lib o'tdi.
Davlatimiz rahbari so‘zining avvalida islohotlar hal qiluvchi bosqichga kirayotgan hozirgi vaqtda yurtimizda korrupsiyadan xoli muhit yaratish bo‘yicha ishlarga baho berib, kelgusi vazifalarni aniq belgilab olish zarurligini ta’kidladi.
“Islohotlar yo‘lidagi eng katta to‘siq va g‘ov – bu korrupsiyadir. Buni dunyo tajribasi ham to‘liq tasdiqlaydi.
Korrupsiya oqibatida jahon iqtisodiyoti yiliga 3 trillion dollar zarar ko‘rayotgani bu global xavf ekanidan dalolat.
Korrupsiya shunday yovuz illatki, u xalqning davlatga, Konstitutsiya va qonunlarga ishonchiga putur yetkazadi, barqaror rivojlanish va xavfsizlik uchun jiddiy tahdidga aylanadi”,

An expanded meeting was held under the chairmanship of President Shavkat Mirziyoyev to discuss the effectiveness of work on preventing corruption and future priorities.
At the beginning of his speech, the Head of State assessed the work on creating an environment free from corruption in our country, as reforms enter a decisive stage, and stressed the need to clearly define future tasks.
“The biggest obstacle and obstacle to reforms is corruption. This is fully confirmed by world experience.
The fact that the world economy suffers losses of $3 trillion per year due to corruption is evidence that this is a global threat.
Corruption is such an evil that it undermines the people's trust in the state, the Constitution and laws, and becomes a serious threat to sustainable development and security,” the President said.