Davlat aktivlari agentligi Navoiy viloyati yoshlari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevral kuni yoshlar bilan muloqot tarzida oʻtkazilgan videoselektor yigʻilishida belgilangan topshiriqlarga muvofiq, “Yoshlar balansi” asosida alohida eʼtibor talab etadigan yoshlarni vazirlik va idoralar, shuningdek, mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari rahbarlariga biriktirish doirasida, yordamga muhtoj va alohida qoʻllab-quvvatlashga ehtiyoj sezadigan yoshlarning manzilli roʻyxati shakllantirilib, Mahallalarda yoshlar bilan ishlash masalalarini muvofiqlashtirish boʻyicha Respublika komissiyasining bayoni asosida Davlat aktivlarini boshqarish agentligiga Navoiy viloyati Xatirchi tumanidan jami 37 nafar yosh biriktirildi. Jumladan, “Oq oltin” MFYdan 8 nafar, “Qoʻrgʻontepa” MFYdan 11 nafar, “Uyshin” MFYdan 9 nafar va “Koʻksaroy” MFYdan 9 nafar yoshlar kiritilgan.
Shu asosda, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi mas’ullari Navoiy viloyatinining agentlikka biriktirilgan yoshlari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Tadbirda Davlat aktivlari agentligi direktorining maslahatchisi F.Toʻrayev, Xatirchi tumani hokimi U.Adizov, Yoshlar ishlari agentligi Navoiy viloyati hududiy boshqarmasi boshligʻi U.Baxromov ishtirok etdi. Unda yoshlarning bugungi kundagi mavjud muammolari, qiziqishlari bilan yaqindan tanishilib, ularning taklif va fikr-mulohazalari o‘rganib chiqildi.
Uchrashuv davomida yoshlarning bandligini taʼminlash, ularning ijtimoiy hayotga faol jalb etish hamda mahallalarda yoshlar bilan tizimli ishlash boʻyicha soʻz yuritildi.
Oʻz navbatida yoshlarning faoliyat yuritayotgan sohasi, qiziqishlari, bugungi kundagi mavjud muammolari va bandligini taʼminlash maqsadida, Davlat aktivlari agentligi nomidan 4 nafar yoshlarga payvandchilik ishlari uchun ustachilik anjomlari11 nafar yoshlarga uy sharoitida tikuvchilik faoliyati uchun tikuv mashinalari2 nafar yoshga biriktirilgan yer uchastkalaridan maqsadli foydalanish uchun qishloq xoʻjaligi texnikalari hamda dasturiy mahsulotlar ishlab chiqarish uchun 1 ta kompyuter jihozi topshirildi.
Bu uchrashuvlar davomida yoshlarning muammolarini oʻz vaqtida aniqlash va ularni hal etishga qaratilgan amaliy choralarni samarali amalga oshirish imkonini bermoqda.

The State Assets Management Agency held an open dialogue with the youth of Navoi region
In accordance with the instructions defined at the videoconference held on February 14, 2025, by the President of the Republic of Uzbekistan in the format of a dialogue with youth, within the framework of assigning young people requiring special attention to the heads of ministries, agencies, and local executive authorities based on the “Youth Balance”, a targeted list of young people in need of assistance and special support was formed. Based on the resolution of the Republican Commission on Coordination of Youth Affairs in Mahallas, a total of 37 young people from Khatirchi district of Navoi region were assigned to the State Assets Management Agency. Specifically, from “Oq oltin” MCG, 11 from “Qo‘rg‘ontepa” MCG, 9 from “Uyshin” MCG, and 9 from “Ko‘ksaroy” MCG.
On this basis, the representatives of the State Assets Management Agency held a meeting with the youth of Navoi region assigned to the Agency.
The event was attended by the Advisor to the Director of the State Assets Management Agency F. Turayev, the Khokim of Khatirchi district U. Adizov, and the Head of the Navoi regional office of the Youth Affairs Agency U. Bakhromov. During the meeting, the current challenges and interests of the youth were discussed in detail, and their proposals and opinions were studied.
During the meeting, issues of ensuring youth employment, actively engaging them in social life, and organizing systematic work with youth in the mahallas were discussed.
In turn, in order to support youth employment taking into account their fields of activity, interests, and current challenges, on behalf of the State Assets Management Agency, 4 young people were provided with welding tools11 with sewing machines for home-based tailoring activities, 2 with agricultural machinery for the targeted use of allocated land plots, and 1 with computer equipment for software development.
Such meetings make it possible to promptly identify the problems of young people and effectively implement practical measures to address them.