Давлат активларини бошқариш агентлиги Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан битирувчи ёшларнинг бандлигини таъминлаш бўйича учрашув ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Кенгашининг 2025 йил 13-августдаги КҚ-220-В-сонли Қарори ижросини таъминлаш мақсадида Давлат активларини бошқариш агентлиги Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси бошлиғи Комилжон Эрназаров битирувчиларни бандлигини таъминлаш бўйича ҳудудий бошқармада битирувчилар билан учрашув ўтказди.
Учрашувда битирувчиларни йўналишлари бўйича туман ва шаҳар кесимда бандлиги таъминлаш ёш мутахассисларни ишга жойлаштириш масалалари муҳокама қилинди ҳамда кўплаб битирувчиларни бандлигини таъминлаш бўйича амалий ёрдам берилди.

Сырдарьинское областное управление Агентства по управлению государственными активами организовало встречу по вопросам трудоустройства молодых выпускников.
В целях обеспечения исполнения Постановления Кенгаша Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан № KQ-220-V от 13 августа 2025 года начальник Сырдарьинского областного управления Агентства по управлению государственными активами Комилжон Эрназаров провел в территориальном управлении встречу с выпускниками по вопросам трудоустройства.
На встрече обсуждались вопросы трудоустройства выпускников в районах и городах, а также оказания практической помощи в трудоустройстве выпускников.