Давлат активларини бошқариш агентлиги Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан битирувчи ёшларнинг бандлигини таъминлаш бўйича учрашув ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Кенгашининг 2025 йил 13-августдаги КҚ-220-В-сонли Қарори ижросини таъминлаш мақсадида Давлат активларини бошқариш агентлиги Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси бошлиғи Комилжон Эрназаров битирувчиларни бандлигини таъминлаш бўйича ҳудудий бошқармада битирувчилар билан учрашув ўтказди.
Учрашувда битирувчиларни йўналишлари бўйича туман ва шаҳар кесимда бандлиги таъминлаш ёш мутахассисларни ишга жойлаштириш масалалари муҳокама қилинди ҳамда кўплаб битирувчиларни бандлигини таъминлаш бўйича амалий ёрдам берилди.

The Syrdarya Regional Department of the State Assets Management Agency organized a meeting to ensure the employment of young graduates
In order to ensure the implementation of the Resolution of the Senate Council of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan No. KQ-220-V dated August 13, 2025, the Head of the Syrdarya Regional Department of the State Assets Management Agency, Komiljon Ernazarov, held a meeting with graduates at the Territorial Department to ensure the employment of graduates.
The meeting discussed issues of ensuring the employment of graduates in the district and city areas, as well as providing practical assistance in ensuring the employment of many graduates.