DAVLAT AKTIVLARINI BOSHQARISH AGENTLIGI SIRDARYO VILOYATI HUDUDIY BOSHQARMASI TOMONIDAN OCHIQLIK VA SHAFFOFLIKNI TA’MINLASH, KORRUPSIYANING ODINI OLISH OMILI MAVZUSIDA MATBUOT ANJUMANI O’TKAZILDI.
Ma’lumki, mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashishning huquqiy asoslarini mustahkamlash, korrupsiyaning oldini olish hamda ushbu jinoyatlarga nisbatan jazo muqarrarligini ta’minlash bo‘yicha bir qator muhim islohotlar amalga oshirilmoqda.
Tahlillarga ko‘ra, korrupsiyaga qarshi kurashishning eng samarali va ta’sirchan yo‘llaridan biri — faoliyatning har bir bosqichida ochiqlik, oshkoralik va shaffoflikni ta’minlashdan iborat.
Shu maqsadda, Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Sirdaryo viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan ushbu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan ishlar bilan jamoatchilikni tanishtirish maqsadida tashkilot xodimlari ishtirokida 3-mart kuni soat 16:00 da matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.

ТЕРРИТОРИАЛЬНАЯ УПРАВЛЕНИЯ СЫРДАРЬИНСКОЙ ОБЛАСТИ АГЕНТСТВО ПО УПРАВЛЕНИЮ ГОСУДАРСТВЕННЫМИ АКТИВАМИ ПРОВЕЛА ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЮ НА ТЕМУ ОБЕСПЕЧЕНИЯ ОТКРЫТОСТИ И ПРОЗРАЧНОСТИ КАК ФАКТОРА ПРЕДОТВРАЩЕНИЯ КОРРУПЦИИ.
Как известно, в нашей стране был реализован ряд важных изменений, направленных на укрепление правовых основ борьбы с коррупцией, предупреждение коррупционных проявлений и обеспечение неотвратимости наказания за такие преступления.
Согласно анализам, одним из наиболее эффективных и действенных способов борьбы с коррупцией является обеспечение открытости, гласности и прозрачности на каждом этапе деятельности.
В целях ознакомления с работой, проводимой в данном направлении, 3 марта в 16:00 состоялась пресс-конференция с участием сотрудников Территориальная управления Сырдарьинской области Агентство по управлению государственными активами.