DAVLAT AKTIVLARINI BOSHQARISH AGENTLIGI SIRDARYO VILOYATI HUDUDIY BOSHQARMASI TOMONIDAN OCHIQLIK VA SHAFFOFLIKNI TA’MINLASH, KORRUPSIYANING ODINI OLISH OMILI MAVZUSIDA MATBUOT ANJUMANI O’TKAZILDI.
Ma’lumki, mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashishning huquqiy asoslarini mustahkamlash, korrupsiyaning oldini olish hamda ushbu jinoyatlarga nisbatan jazo muqarrarligini ta’minlash bo‘yicha bir qator muhim islohotlar amalga oshirilmoqda.
Tahlillarga ko‘ra, korrupsiyaga qarshi kurashishning eng samarali va ta’sirchan yo‘llaridan biri — faoliyatning har bir bosqichida ochiqlik, oshkoralik va shaffoflikni ta’minlashdan iborat.
Shu maqsadda, Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Sirdaryo viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan ushbu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan ishlar bilan jamoatchilikni tanishtirish maqsadida tashkilot xodimlari ishtirokida 3-mart kuni soat 16:00 da matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.

THE TERRITOTIAL ADMINISTRATION OF SIRDARYA REGION OF STATE ASSETS MANAGEMENT AGENCY HELD A PRESS CONFERENCE ON ENSURING OPENNESS AND TRANSPARENCY AS A FACTOR IN PREVENTING CORRUPTION.
It is well known that in our country a number of important reforms have been implemented to strengthen the legal framework for combating corruption, prevent corruption, and ensure the inevitability of punishment for such crimes.
According to analyses, one of the most effective and impactful ways to combat corruption is to ensure openness, publicity, and transparency at every stage of activities.
In order to present the work carried out in this area, a press conference was held on March 3 at 16:00 with the participation of employees of the Territotial administration of Sirdarya region of State Assets Management Agency.