“Xalqchil IPO” dasturi doirasida “OʻzRTXB“ AJning aksiyadori boʻlgan investorlar diqqatiga!
Joriy yil 19-martda bo‘lib o‘tgan "O‘zRTXB" AJ (keyingi o’rinlarda - UZEX) aksiyadorlarining umumiy yig‘ilishida dividendlarni to‘lash uchun 143,2 mlrd so‘m ajratish to‘g‘risida qaror qabul qilindi. Aksiyadorlar har bir aksiya uchun 382 so‘mdan olishadi. Misol uchun, 5000 ta aksiyaga ega aksiyador 1,91 mln so‘m oladi.
Eslatib o‘tamiz: 2024-yilning noyabr oyida UZEXning taqsimlanmagan foydasining bir qismini kapitallashtirish hisobiga, investorlar har bir aksiyasiga qoʻshimcha ravishda hech qanday toʻlovlar amalga oshirmagan holda 4 donadan aksiyaga ega boʻlgan. Ya’ni, agar investor “Xalqchil IPO” dasturi doirasida 1000 ta aksiya sotib olgan bo‘lsa, uning aksiyalarining soni 5000 ta bo‘lgan.
O‘z dividendlaringizni quyidagi tartib bo‘yicha olishingiz mumkin:
1️. Dividendlarni olish uchun ariza namunasini quyidagi havola orqali yuklab oling (ARIZANI YUKLAB OLISH);
2️. Arizani to‘ldiring;
3️. To‘ldirilgan arizani info@rtsb.uz elektron manziliga yuboring.
4️. Siz ko‘rsatgan hisob raqamiga (plastik kartaga) pul tushishini kuting. Dividendlar aksiyadorlar yig‘ilishi o‘tkazilgan kundan boshlab 60 kun ichida to‘lanadi.
Dividendlar olish bo‘yicha qo‘shimcha savollar bo‘yicha quyidagi aloqa kanallariga murojaat qilishingiz mumkin: (+99871) 207-00-33 (ichki raqam 1045).

Attention investors who are shareholders of UzRTXB JSC within the framework of the “Xalqchil IPO” program!
At the general meeting of shareholders of UZEX, held on March 19 of this year, it was decided to allocate 143.2 billion UZS for payment of dividends. Shareholders will receive 382 UZS for each share. For example, a shareholder owning 5,000 shares will receive 1.91 million UZS.
It should be reminded that in November 2024, due to capitalization of a part of retained earnings UZEX, shareholders received an additional 4 shares for each acquired share without making any payments. That is, if investors previously purchased 1000 shares under the “People's IPO” program, the number of shares owned by them automatically amounted to 5000.
How to receive dividends:
1️. Download a sample application from the following link (DOWNLOAD APPLICATION);
2️. Fill out the application;
3️. Email the filled application to info@rtsb.uz.
4️. Expect the funds to be credited to the bank account (plastic card) you specified. Dividends are paid within 60 days from the date of the shareholders' meeting.
For additional questions about receiving dividends, you can contact the following contact number: (+99871) 207-00-33 (extension 1045).