Vakansiya nomi: Direktor.
Kimlar hujjat topshirishi mumkin: Ushbu eʼlon talablariga javob beruvchi Oʻzbekiston Respublikasi fuqorolari va chet el fuqarolari.
- oliy maʼlumotli boʻlishi;
- kamida 2-yil ish stajiga ega bo‘lishi
- korporativ boshqaruv tamoyillarini bilishi;
- qonunchilik, biznesni boshqaruv tizimidagi me’yoriy-huquqiy hujjatlar va halqaro talablarni bilishi
- Jamiyatning joriy faoliyatini o‘z vakolatlatlari doirasida boshqarish, uning samarali va barqaror ishlashini ta’minlash, jamiyatning barcha tarkibiy bo‘linmalari va uning xodimlarining ishini o‘zaro hamkorligini tashkil etish, ishlab chiqarish va ijtimoiy sohani rivojlantirish uchun zarur bo‘lgan, ammo jamiyatning biznes-reja parametrlaridan past bo‘lmagan miqdorda foyda olishni ta’minlash, jamiyatning biznes-rejalari va rivojlanish dasturlarini ishlab chiqishni boshqarish, ularning bajarilishini tashkil etish va nazorat qilishni bilishi hamda sudlanmagan bo‘lishi shart.
Shaxsiy sifatlari:
- direktor barcha jabhalarida yetakchilikni oʻzlashtirish qobiliyati;
- yuqori darajadagi strategik fikrlash;
- yetakchilik fazilatlari va tajribasining mavjudligi;
- ijobiy motivatsiya va ishontirish orqali oʻzgarishlarni amalga oshirish tajribasi;
- javobgarlik, tanqidiy fikrlash, tahlil qilish qobiliyati, stressga chidamlilik.
Taqdim qilinishi kerak boʻlgan xujjatlar:
- Ishtirokchining shaxsiy varaqasi(obyektivka);
- Maʼlumot toʻgʻrisidagi diplom va hujjat nusxalari;
- Fuqarolik pasportidan nusxa;
- Aloqa uchun malumot;
- Mehnat daftarchasidan nusxa;
- Fotosurat 3x4-4 dona
Agar mavjud boʻlsa, Ilmiy unvonlari, darajalarini tasdiqlovchi hujjat, chop etgan maqolalari, boshqa mutaxassislikka ega ekanligini tasdiqlovchi hujjatlar, malaka oshirganligi toʻgʻrisida hujjatlar, davlat mukofotlari mavjudligi toʻgʻrisida maʼlumotlari;
Yuqoridagi talablarga muvofiq tasdiqlovchi boshqa hujjatlar.
Talabgorlarni baholash tartibi: Talabgor tomonidan topshirilgan barcha hujjatlar ushbu lavozim talablariga mosligi oʻrganib chiqiladi.
Oʻrganish yakunlanganidan soʻng, 2 ish kuni ichida mazkur lavozim uchun nomzodlar roʻyxati shakillantirilib, agar 2 nafardan ortiq nomzolar boʻlgan taqdirda ularlar bilan suhbat oʻtkaziladi.
Hujjatlarni topshirish tartibi:
Taqdim etish shakli: Talabgorlar tomonidan eʼlonda belgilangan talablar doirasida oʻzi haqidagi barcha hujjat va maʼlumotlarni yopiq (maxsus) konvertlarda taqdim etiladi.
Manzil: Sirdaryo viloyati, Guliston shaxar, 3-mavze, Oʻzbekiston shox koʻchasi, 3-uy manzili boʻyicha yuborilishi lozim.

Название вакансии: Директор.
Кто может подать документы: Граждане Республики Узбекистан и иностранные граждане, отвечающие требованиям данного объявления.
- наличие высшего образования;
- стаж работы не менее 2 лет;
- знание принципов корпоративного управления;
- знание законодательства, нормативно-правовых документов в системе управления бизнесом и международных требований;
- умение управлять текущей деятельностью общества в рамках своих полномочий, обеспечивать его эффективную и стабильную работу, организовывать взаимодействие всех структурных подразделений и сотрудников общества, обеспечивать получение прибыли в размере, необходимом для развития производственной и социальной сферы, но не ниже параметров бизнес-плана общества, управлять разработкой бизнес-планов и программ развития общества, организовывать и контролировать их выполнение; отсутствие судимости обязательно.
Личные качества:
- способность проявлять лидерство во всех направлениях деятельности директора;
- высокий уровень стратегического мышления;
- наличие лидерских качеств и опыта;
- опыт проведения изменений посредством позитивной мотивации и убеждения;
- ответственность, критическое мышление, аналитические способности, стрессоустойчивость.
Документы, которые необходимо предоставить:
- личный листок участника (анкета/«объективка»);
- копии диплома и документов об образовании;
- копия гражданского паспорта;
- контактные данные;
- копия трудовой книжки;
- фотографии 3x4 — 4 штуки.
При наличии: документы, подтверждающие учёные звания и степени, опубликованные статьи, документы, подтверждающие наличие другой специальности, документы о повышении квалификации, сведения о государственных наградах; иные документы, подтверждающие соответствие вышеуказанным требованиям.
Порядок оценки кандидатов: Все документы, представленные претендентом, будут изучены на предмет соответствия требованиям данной должности. После завершения изучения, в течение 2 рабочих дней, формируется список кандидатов на данную должность, и в случае наличия более 2 кандидатов с ними проводится собеседование.
Порядок подачи документов:
Форма подачи: претенденты должны представить все документы и сведения о себе в соответствии с требованиями, указанными в объявлении, в закрытых (специальных) конвертах.
Адрес: направлять по адресу: Сырдарьинская область, город Гулистан, 3-й массив, улица Узбекистон шох, дом 3.