Боёвут, Оқолтин, Ховос, Сардоба , Сирдарё туманлари ҳамда Янгиер шаҳрида "Роадшоw" тарғибот тадбирлари ўтқазилди.
Сўнгги йилларда мамлакатимизда тадбиркорликни ривожлантириш ва қўллаб-қувватлаш, иқтисодиётда давлат улушини қисқартириш ҳамда хусусий мулк дахлсизлигини таъминлаш юзасидан кескин ислоҳотлар амалга оширилиб, бу борадаги ишлар янада жадаллаштирилмоқда.
Хусусан, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 21-апрелдаги “2025-йил учун хусусийлаштириш дастури тўғрисида”ги Фармони қабул қилинди. Унга кўра, 115 та корхонадаги давлат акция пакетлари, 659 та кўчмас мулк объектлари ҳамда 6100 гектар ер участкалари оммавий савдоларга чиқарилиши белгиланган.
Ўз ўрнида, ҳудудларда мазкур Фармон мазмун-моҳиятини тадбиркорлар ва кенг жамоатчиликка тушунтириш, унинг тарғибот ишларини жадаллаштириш мақсадида, жорий йилнинг 21-25 август кунлари Давлат активлари агентлиги ҳудудий бошқармаси томонидан Сирдарё вилоятининг  Боёвут, Оқолтин, Ховос, Сардоба , Сирдарё туманлари ҳамда Янгиер шаҳрида хусусийлаштирилиши белгиланган давлат активлари, жумладан, корхоналардаги давлат улушлари, бўш турган давлат мулки объектлари ва сотилиши белгиланган ер участкалари тўғрисида навбатдаги “Роадшоw” тақдимотлари ўтказилди.

Roadshows were held in Boyovut, Okoltin, Khovos, Sardoba, Syrdarya districts and Yangiyer city.
In recent years, our country has implemented drastic reforms to develop and support entrepreneurship, reduce the state's share in the economy, and ensure the inviolability of private property, and work in this area is being further accelerated.
In particular, the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated April 21, 2025 "On the Privatization Program for 2025" was adopted. According to it, it is planned to put up for public auction state share packages in 115 enterprises, 659 real estate objects, and 6,100 hectares of land plots.
In order to explain the content of this Decree to entrepreneurs and the general public in the regions and to intensify its promotional work, on August 21-25 of this year, the territorial department of the State Assets Agency held another “Roadshow” presentation on state assets scheduled for privatization, including state shares in enterprises, vacant state-owned objects, and land plots scheduled for sale, in the Boyovut, Okoltin, Khovos, Sardoba, Syrdarya districts of the Syrdarya region and the city of Yangiyer.