Боёвут, Оқолтин, Ховос, Сардоба , Сирдарё туманлари ҳамда Янгиер шаҳрида "Роадшоw" тарғибот тадбирлари ўтқазилди.
Сўнгги йилларда мамлакатимизда тадбиркорликни ривожлантириш ва қўллаб-қувватлаш, иқтисодиётда давлат улушини қисқартириш ҳамда хусусий мулк дахлсизлигини таъминлаш юзасидан кескин ислоҳотлар амалга оширилиб, бу борадаги ишлар янада жадаллаштирилмоқда.
Хусусан, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 21-апрелдаги “2025-йил учун хусусийлаштириш дастури тўғрисида”ги Фармони қабул қилинди. Унга кўра, 115 та корхонадаги давлат акция пакетлари, 659 та кўчмас мулк объектлари ҳамда 6100 гектар ер участкалари оммавий савдоларга чиқарилиши белгиланган.
Ўз ўрнида, ҳудудларда мазкур Фармон мазмун-моҳиятини тадбиркорлар ва кенг жамоатчиликка тушунтириш, унинг тарғибот ишларини жадаллаштириш мақсадида, жорий йилнинг 21-25 август кунлари Давлат активлари агентлиги ҳудудий бошқармаси томонидан Сирдарё вилоятининг  Боёвут, Оқолтин, Ховос, Сардоба , Сирдарё туманлари ҳамда Янгиер шаҳрида хусусийлаштирилиши белгиланган давлат активлари, жумладан, корхоналардаги давлат улушлари, бўш турган давлат мулки объектлари ва сотилиши белгиланган ер участкалари тўғрисида навбатдаги “Роадшоw” тақдимотлари ўтказилди.

Роуд-шоу прошли в Бойовутском, Околтынском, Ховосском, Сардобинском, Сырдарьинском районах и городе Янгиере.
В последние годы в нашей стране реализуются кардинальные реформы по развитию и поддержке предпринимательства, сокращению доли государства в экономике и обеспечению неприкосновенности частной собственности, и работа в этом направлении продолжает активизироваться.
В частности, принят Указ Президента Республики Узбекистан от 21 апреля 2025 года «О Программе приватизации на 2025 год». Согласно ему, на публичные торги планируется выставить государственные пакеты акций в 115 предприятиях, 659 объектах недвижимости и 6100 гектарах земельных участков.
В целях разъяснения содержания настоящего Указа предпринимателям и общественности регионов, а также активизации агитационной работы территориальным управлением Агентства по управлению государственными активами 21–25 августа текущего года проведена очередная презентация «Roadshow» по государственным активам, подлежащим приватизации, включая государственные пакеты акций предприятий, пустующие объекты государственной собственности, а также земельные участки, подлежащие продаже, в Бойовутском, Околтинском, Ховосском, Сардобинском, Сырдарьинском районах Сырдарьинской области и городе Янгиере.