Давлат активларини бошқариш агентлиги Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси раҳбарининг ёшлар билан учрашуви бўлиб ўтди
2026-йил 26-июнь куни соат 16:00да Давлат активларини бошқариш агентлиги Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси биносида бошқарма раҳбарининг вилоят ёшлари билан учрашуви ташкил этилди. Учрашувда бошқарма раҳбари ва ташриф буюрган ёшлар иштирок этди.
Тадбир давомида наркомания ва унинг оқибатлари мавзусида махсус тайёрланган видеолавҳалар намойиш этилди. Бошқарма раҳбари ёшларга наркотик моддаларнинг инсон саломатлигига, оила ва жамиятга кўрсатадиган салбий таъсири ҳақида батафсил тушунтиришлар берди. Учрашув давомида "Биз наркотикларга қарши бирлашамиз" мавзусида кенг муҳокама олиб борилди.

Состоялась встреча руководителя Территориального управления Сырдарьинской области Агентства по управлению государственными активами с молодёжью
26 июня 2026 года в 16:00 в здании Территориального управления Сырдарьинской области Агентства по управлению государственными активами состоялась встреча руководителя управления с молодёжью региона. В мероприятии приняли участие руководитель управления и приглашённая молодёжь.
В ходе мероприятия были продемонстрированы специально подготовленные видеоролики на тему наркомании и её последствий. Руководитель управления подробно рассказал молодёжи о негативном влиянии наркотических веществ на здоровье человека, семью и общество. В ходе встречи было проведено широкое обсуждение на тему «Объединимся против наркотиков».