Давактив агентлиги Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси бошлиғи Сардоба туманига ҳоким этиб тайинланди.
Бугунги кунга қадар Давлат активларини бошқариш агентлигининг Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси бошлиғи лавозимида ишлаб келган Каримов Зиядулла Данабайевич Сардоба тумани ҳокими этиб тасдиқланди.
Зиядулла Каримов 1979-йилда Сайхунобод туманида туғилган. 2001-йилда Ўзбекистон миллий университетини, 2007-йилда Тошкент молия институтини ҳамда 2010-йилда Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академиясини тамомлаган.
Давлат активларини бошқариш агентлигининг Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси  жамоаси Зиядулла Данабайевични янги лавозим билан табриклаб, келгуси ишларига омад ва туман равнақи юлида ўз ҳиссаларини қўшишларида муваффақиятлар тилайди.

Начальник территориального управления Сырдарьинской области Агентства госактивов назначен хокимом Сардобинского района
Работавший начальником территориального управления по Сырдарьинской области Агентства госактивов Каримов Зиядулла Данабаевич утвержден новым хокимом Сардобинского района.
Зиядулла Каримов родился в Сайхунабадском районе в 1979 году. В 2001 году окончил Национальный университет Узбекистана, в 2007 году – Ташкентский финансовый институт, в 2010 году – Академию государственного управления при Президенте Республики Узбекистан.
Коллектив Агентства по управлению государственными активами поздравляет Зиядуллу Данабаевича с новой должностью и желает ему успехов в дальнейшей работе и привнесении своего вклада в процветание района.