Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “YO'LREFTRANS” АЖ (кейинги ўринларда – “Эмитент”) устав капиталидаги 51,0 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – “Акция пакети”) хусусийлаштириш белгиланган.
Дастлабки савдо жараёнлари Winvestment Consult консалтинг компанияси маслаҳатчилигида олиб борилган бўлиб, савдо жараёнларида иштирок этган талабгорларнинг таклифлари консультант томонидан Акция пакетининг нарх кутилмасидан паст бўлганлиги учун, савдо механизмини ўзгартириш тўғрисида тегишли қарор қабул қилинган.
Шунга кўра, хусусийлаштириш жараёнлари Тошкент” Республика фонд биржасининг МҚҚМП Nego савдо платформаси (кейинги ўринларда – “Савдо платформаси”)да сотувчининг инвестиция воситачиси орқали амалга оширилади.
Актив тўғрисида қисқача маълумот:
“YO’LREFTRANS” АЖ - юкларни ташиш бўйича маҳаллий ва халқаро шаҳарлараро логистика хизмати, изотермик вагонларни ижарага бериш ишларини ташкил қилувчи компания ҳисобланади.
Корхонанинг юридик манзили: - Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани, Гулистон кўчаси, 351-уй.
Савдога чиқарилаётган акцияларнинг эмитент устав фондидаги фоизи51,0 фоиз;
Савдога чиқарилаётган акцияларининг умумий сони11 162 528 дона (оддий) акция;
Бир дона акциянинг номинал қиймати1 000 (бир минг) сўм;
Бир дона акциянинг савдога қўйишдаги бошланғич нархи8 880,34 (саккиз минг саккиз юз саксон) сўм 34 тийин;
Активнинг бошланғич нархи – 99 126 992 000,0 (тўқсон тўққиз миллиард, бир юз йигирма олти миллион, тўққиз юз тўқсон икки минг) сўм;
Эмитентнинг устав фонди миқдори - 21 887 309 000,0 (йигирма бир миллиард, саккиз юз саксон етти миллион уч юз тўққиз минг) сўм;
Савдо ташкилотчиси“Тошкент РФБ” АЖ;
Лотлар сони1 (бир) та;
Эмитент хақидаги барча маълумотлар, жумладан молиявий-иқтисодий кўрсаткичлар тўғрисидаги маълумотлар билан эмитентнинг расмий веб саҳифаси www.yolreftrans.uz ҳамда корпоратив ахборот ягона портали www.openinfo.uz саҳифаси орқали танишиш мумкин.
Битимни амалга ошириш жараёни:
Акция пакети бўйича дастлабки биржа савдолари 2024 йилнинг 17 июнидан бошланади.
Биржа битими энг юқори таклифни тақдим этган талабгор билан биржа қоидаларига мувофиқ амалга оширилади.
Ушбу савдо жараёнларига барча талабгорларни иштирок этишга чорлаб қоламиз!
Қўшимча маълумотлар учун Давлат активларини бошқариш агентлигининг Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармасига (67-226-53-05, 67-226-53-25, 94-353-05-23) мурожаат қилишингиз мумкин.
Талабгорлар давлат акцияларининг сотувчиси ёки сотувчининг инвестиция воситачиси ҳамда эмитентдан давлат акцияларини сотиб олиш учун ўзи қарор қабул қилиши учун зарур бўлган қўшимча ахборотни сўраш ва олишга ҳақлидир, ўзининг хусусиятига кўра хизмат ёки тижорат сири ҳисобланган ахборот бундан мустасно.

Процессы приватизации 51,0 процента государственной доли в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS» начаты и выставлены на продажу в Республиканскую фондовую биржу РФБ «Ташкент»
Как сообщалось ранее, согласно соответствующей программе приватизации, предусмотрена приватизация 51 процент пакета акций государственной доли в уставном капитале АО «YO'LREFTRANS» (далее – «Эмитент»).
Первоначально процессы продаж проводилось при консультации консалтинговой компании Winvestment Consult, и поскольку предложения претендентов, участвовавших в процессах продаж, оказались ниже ценовых ожиданий консультанта по пакету акций, было принято соответствующее решение об изменении механизма продаж.
Соответственно, приватизационные процессы Республиканская фондовая биржа «Ташкент» Торговая платформа СППЗ Nego (далее – «Торговая площадка») осуществляется через инвестиционного посредника продавца.
Краткая информация об активе:
АО "YO'LREFTRANS" - компания, организующая локальные и международные междугородние логистические услуги по перевозке грузов, аренде изотермических вагонов.
Юридический адрес предприятия: - Сырдарьинская область, Гулистанский район, улица Гулистан, 351.
Доля акций, предлагаемых к продаже, в уставном фонде эмитента51,0 процент;
Общее количество акций на продажу11 162 528 штук обыкновенных акций;
Номинальная стоимость одной акции1 000 (одна тысяча) сум;
Начальная цена одной акции на торгах8 880,34 (восемь тысяч восемьсот восемьдесят) сум 34 тийин;
Первоначальная стоимость актива 99 126 992 000,0 (девяносто девять миллиардов сто двадцать шесть миллионов девятьсот девяносто две тысячи) сум;
Размер уставного фонда эмитента – 21 887 309 000,0 (двадцать один миллиард восемьсот восемьдесят семь миллионов триста девять тысяч) сум;
Организатор торговли АО «Ташкент РФБ»;
Количество лотов 1 (один);
Официальный сайт эмитента, на котором размещена вся информация об эмитенте, включая информацию о финансово-экономических показателях www.yolreftrans.uz и Единый портал корпоративной информации www.openinfo.uz.
Процесс транзакции:
Первоначальные торги пакетом акций на фондовом рынке начнутся 17 июня 2024 года.
Биржевая сделка будет осуществлена с заявителем с самой высокой ставкой, в соответствии с правилами биржи.
Приглашаем всех претендентов принять участие в этих процессах продаж!
Для дополнительной информации можете обращаться в Территориальное управление Агентства по управлению государственным активами по Сырдарьинской области (67-226-53-05, 67-226-53-25, 94-353-05-23).
Дисклемер.
Заявители имеют право запросить и получить от продавца государственных акций или инвестиционного посредника продавца и эмитента дополнительную информацию, необходимую ему для принятия решения о приобретении государственных акций, за исключением информации, которая по своему характеру считается служебной или коммерческой тайной.