DAVLAT AKTIVLARINI BOSHQARISH AGENTLIGI SIRDARYO VILOYATI HUDUDIY BOSHQARMASI TOMONIDAN FUQAROLAR BILAN OCHIQ MULOQOT VA MUROJAATLAR BILAN ISHLASH YUZASIDAN BRIFING BO’LIB O’TDI.
5-fevral kuni soat 15:00 da Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Sirdaryo viloyat hududiy boshqarmasi mas’ul xodimlar ishtirokida fuqarolar bilan ochiq muloqot va murojaatlar bilan ishlash yuzasidan brifing bo’lib o’tdi. 2025-yil davomida  jami fuqarolar tomonidan 118 ta murojaat kelib tushgan bo’lib, shundan ochiq muloqot (sayyor qabul)lar davomida 20 ta, elektron murojat ilovalari orqali 30 ta hamda yozma ravishda 68 ta. Murojaatlarning 57 tasi ijobiy hal qilingan, 54 tasiga tushuntirish berilgan va 7 tasi tegishliligi bo’yicha boshqa tashkilotlarga yo’naltirilgan.

A BRIEFING ON OPEN DIALOGUE WITH CITIZENS AND HANDLING CITIZENS’ APPEALS WAS HELD BY THE SYRDARYO REGIONAL TERRITORIAL DEPARTMENT OF THE STATE ASSETS MANAGEMENT AGENCY.
On February 5 at 3:00 PM, a briefing on open dialogue with citizens and handling citizens’ appeals was held with the participation of responsible officials of the Syrdaryo Regional Territorial Department of the State Assets Management Agency.
During 2025, a total of 118 appeals were received from citizens, including 20 during open dialogues (on-site receptions), 30 through electronic appeal platforms, and 68 in written form.
Out of these appeals, 57 were resolved positively, explanations were provided for 54, and 7 were forwarded to other organizations according to their jurisdiction.