DAVLAT AKTIVLARINI BOSHQARISH AGENTLIGI SIRDARYO VILOYATI HUDUDIY BOSHQARMASI TOMONIDAN FUQAROLAR BILAN OCHIQ MULOQOT VA MUROJAATLAR BILAN ISHLASH YUZASIDAN BRIFING BO’LIB O’TDI.
5-fevral kuni soat 15:00 da Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Sirdaryo viloyat hududiy boshqarmasi mas’ul xodimlar ishtirokida fuqarolar bilan ochiq muloqot va murojaatlar bilan ishlash yuzasidan brifing bo’lib o’tdi. 2025-yil davomida  jami fuqarolar tomonidan 118 ta murojaat kelib tushgan bo’lib, shundan ochiq muloqot (sayyor qabul)lar davomida 20 ta, elektron murojat ilovalari orqali 30 ta hamda yozma ravishda 68 ta. Murojaatlarning 57 tasi ijobiy hal qilingan, 54 tasiga tushuntirish berilgan va 7 tasi tegishliligi bo’yicha boshqa tashkilotlarga yo’naltirilgan.

СЫРДАРЬИНСКИМ ОБЛАСТНЫМ ТЕРРИТОРИАЛЬНЫМ УПРАВЛЕНИЕМ АГЕНТСТВА ПО УПРАВЛЕНИЮ ГОСУДАРСТВЕННЫМИ АКТИВАМИ ПРОВЕДЁН БРИФИНГ ПО ВОПРОСАМ ОТКРЫТОГО ДИАЛОГА С ГРАЖДАНАМИ И РАБОТЫ С ОБРАЩЕНИЯМИ.
5 февраля в 15:00 с участием ответственных сотрудников Сырдарьинского областного территориального управления Агентства по управлению государственными активами состоялся брифинг по вопросам открытого диалога с гражданами и работы с обращениями.
В течение 2025 года от граждан всего поступило 118 обращений, из которых 20 были приняты в ходе открытых диалогов (выездных приёмов), 30 — через электронные приложения для обращений, и 68 — в письменной форме.
Из общего числа обращений 57 были решены положительно, по 54 даны разъяснения, а 7 обращений по подведомственности направлены в другие организации.